Ez történt a 21. fordulóban

Forrás: Kosársport Mkosz facebook

A hétvégén a 21. forduló mérkőzéseit játszották a csapatok az NB I A-csoportos felnőtt férfi kosárlabdabajnokságban. A pénteken és szombaton rendezett találkozókon öt hazai és két vendég siker született. A mieink Sopronban szenvedtek vereséget, de megőrizték 3. helyüket a tabellán.

Amint arról már beszámoltunk, csapatunk 11 pontos vereséget szenvedett az alapszakasz 21. fordulójában Sopronban. Talán mér a vereségnél is fájóbb, hogy a találkozó első negyedének hajráját már Orlando Coleman nélkül kellett kezdenünk, aki bokasérülést szenvedett, s elképzelhető, hogy hetekre kiesett a játékból. Kedden Budapesten MR-vizsgálat során derülhet ki, hogy milyen súlyos Coleman sérülése.

Sopron KC – JP Auto-JKSE 78-67 (21-19, 20-19, 21-11, 16-18)

A forduló rangadóját Szolnokon rendezték, ahol a címvédő Olaj KK az Alba Fehérvár csapatát fogadta. Hosszú ideig kiegyenlített játék folyt a pályán, s a csak a találkozó hajrájában dőlt el, hogy a hazaiak szerzik meg a győzelmet. A szolnokiaknál Vojvoda, a fehérváriaknál Zeno volt a legeredményesebb, mindketten 20-20 pontot szereztek. Győzelmével a Szolnok megerősített vezető helyét a tabellán, míg a székesfehérváriak továbbra is az alsóházból való elkerülésért küzdenek.

Szolnoki Olaj KK – Alba Fehérvár 76-66 (22-20, 15-19, 19-13, 20-14)

Fordulatos, izgalmas mérkőzést játszott egymással a Paks és a Zalaegerszeg. Dzunics csapat öt ponttal megnyert az első negyedet, de a másodikban a zalaiak fordítani tudtak. A nagyszünet után viszont egyértelműen a házigazdák uralták a játékot és megérdemelten szerezték meg a két bajnoki pontot. A paksiaknál Faust (22 pont), a zalaegerszegieknél Thompson (18 pont) volt a legponterősebb

Atomerőmű SE – Zalakerámia ZTE KK 93-81 (30-25, 10-24, 30-13, 23-19)

Az elmúlt hetekben egyre jobb formába került a Kaposvári KK, s ezt bizonyította az együttes a DEAC elleni hazai találkozón is. Bár az első negyed után még a vendégek vezettek, a folytatásban minden úgy történt, ahogy azt a hazaiak szerették volna. Hiába jutott 28 pontig a debrecenieknél Ivosev, ez is kevés volt a sikerükhöz. A hazaiaknál Johnson 25 pontig jutott.

Kaposvári KK – DEAC 103-79 (20-23, 25-17, 26-21, 32-18)

Szegeden a Körmend vendégszerepelt, s a forduló legsimább mérkőzésén aratott könnyű győzelmet a katasztrofálisan játszó hazaiak ellen. A vendégek vezettek már 30 ponttal is, s a házigazdák csak az utolsó 10 percben tudták valamennyire kozmetikázni az eredményt. A szegedi csapat újabb vereségének köszönhetően, szinte biztos, hogy az alsóházban kezdheti majd a bajnokság középső szakaszát. A hazaiaknál Boltics és Ponjavics 11-11 pontig jutott, míg a vendégeknél Bradford volt a legeredményesebb 23 ponttal.

Naturtex-SZTE-Szedeák – EGIS Körmend 62-83 (9-19, 13-26, 14-23, 26-15)

A KTE-Duna Aszfalt a tőlünk elszenvedett vereséget követően ismét hazai környezetben lépett pályára, s ha nehezen is, de otthon tartotta a két pontot, az egyre jobban játszó SERCO-BP-TF ellen. Az első félidő után még a vendégeknél volt az előny, ám a második kétszer tíz percben a hazaiak fordítani tudtak. A kecskemétieknél Karahodzsics (23 pont), a fővárosiaknál Clark ( 18 pont) járt élen a pontszerzésben.

KTE-Duna Aszfalt – SERCO-TF-BP 78-68 (16-18, 15-20, 26-16, 21-14)

A 21. forduló legpontszegényebb találkozóját Pécsen játszották, ahol a Falco vendégszerepelt. A hazaiak kezdték jobban az összecsapást, de a második negyedtől kezdve átvette a játék irányítását a szombathelyi csapat és Reddick (16 pont), valamint Govens (16 pont) vezérletével megérdemelten nyert meg a találkozót. A házigazdáknál Taylor volt a legeredményesebb, aki 22 pontot szerzett.

PVSK-VEOLIA – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 57-65 (15-7, 20-22, 10-15, 12-21)