Forrás: Kosársport Mkosz facebook

Az NB I A-csoportos felnőtt férfi kosárlabdabajnokság negyedik fordulójában négy hazai és három vendég győzelem született. Amint arról beszámoltunk, a mieink óriási csatában egyetlen ponttal kaptak ki hazai pályán az Alba Fehérvártól.

Érdekesen alakultak az eredmények a bajnokság negyedik fordulójában. Három idegenbeli győzelem is született – Falco, Szolnok, Alba Fehérvár -, s már csak egyetlen csapat veretlen. Nem kis meglepetésre a listavezető a Zalakerámia ZTE KK együttese.

A mieink mérkőzéséről már részletes tudósítást olvashattak az érdeklődők oldalunkon. Most nézzük, hogyan alakultak a mérkőzések a többi pályán, s hogyan áll a tabella.

A 4. forduló eredményei:

A félidőben még vezetett a Paks a Szombathely ellen, ám a második kétszer tíz percben a vendégek fordítani tudtak. Érdekesség, hogy a páratlan negyedeket a Falco, a párosakat az Atomerőmű nyerte, s három tíz percben is legalább 8 pont volt a különbség a csapatok teljesítménye között. Azaz, igen változatos, fordulatokban gazdag összecsapáson nyert Pakson a Szombathely.

Atomerőmű SE – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 75-82 (13-21, 27-17, 13-23, 22-21)

Kaposváron alaposan bekezdett a Szolnok, hiszen az első negyedben 30 pontig jutottak Vojvodáék. A félidőben viszont már csak 5 pont volt a különbség a csapatok között. Fordulás után a Szolnok a harmadik játékrészben eldöntötte a két pont sorsát, s a negyedikben már csak kozmetikázni tudta az eredményt a hazai együttes.

Kaposvári KK – Szolnoki Olaj KK 91-98 (19-30, 23-17, 24-35, 25-16)

Tévés mérkőzésen három negyedig tudta csak kérdésessé tenni a találkozó kimenetelét a Sopron Körmenden. A hazaiak a találkozó végére felőrölték a vendégek ellenállását, s megérdemelten nyertek 17 ponttal.

EGIS-Körmend – Sopron KC 95-78 (23-22, 25-15, 22-27, 25-14)

Bár a fővárosiaknak Debrecenben sem sikerült megszerezni első győzelmüket, az újonc egyáltalán nem szégyenkezhet a 4 pontos vereség miatt. A vendégeknek az utolsó pillanatokig volt esélye a győzelem megszerzésére, amely óriási meglepetés lett volna.

DEAC – SERCO-TF-BP 74-70 (15-22, 25-10, 11-21, 23-17)

Kecskeméten végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Azután a negyedik negyed vége felé már 8 ponttal vezetett és győztesnek tűnt a Pécs, ám a hazaiak egy utolsó másodperces kosárral fordítani tudtak. Ezzel a pécsi csapat elveszítette veretlenségét.

KTE-Duna Aszfalt – PVSK-VEOLIA 84-82 (19-16, 21-24, 19-23, 25-19)

Zalagerszegen jól kezdett a Szeged, ám a hazaiak fokozatosan javulva, negyedről negyedre növelték az előnyüket és a végén magabiztosan húzták be negyedik győzelmüket. Ez pedig azt jelenti, hogy a mezőnyből már csak a Zalakerámia ZTE száz százalékos, azaz veretlen.

Zalakerámia ZTE KK – Naturtex-SZTE-Szedeák 74-57 (15-17, 23-17, 18-15, 18-8)

A mieink mérkőzéséről részletes tudósításban számoltunk be, de emlékeztetőül álljon itt az eredmény:

JP Auto-JKSE – Alba Fehérvár 81-82 (26-15, 19-30, 14-16, 22-21)