Ez történt a 9. fordulóban

Forrás: Kosársport Mkosz facebook

Az NB I A-csoportos felnőtt férfi kosárlabdabajnokság 9. fordulójában hat hazai és egyetlen vendég győzelem született. Ami számunkra a legfontosabb: ha a vártnál nehezebben is, de hoztuk a kötelezőt az újonc fővárosiak ellen.

Amint arról korábban már beszámoltunk, csapatunk érvényesítette a papírformát a bajnokság 9. fordulójában, s legyőzte 6 ponttal a SERCO-TF-BP együttesét. Ezzel pozitívra fordult a mérlegünk, hiszen 5 győzelemmel és 4 vereséggel állunk a tabellán.

Nézzük, mi történt a forduló további mérkőzésein.

A Kecskemét a Szeged ellen végig vezetve nyert hazai pályán, ám közel sem volt ez könnyű mérkőzés a házigazdáknak. A záró negyed előtt is csak 4 pont volt a különbség a csapatok között. Végül az döntött, hogy a hazaiaknál öten, a vendégeknél csak négyen dobtak legalább 10 pontot. A hazaiaknál Derasimovics 23 pontot (37 VAL) és Karahodzics 15 pont (30 VAL) volt a legjobb, míg a szegedieknél Sulovics 18 pont és 25 VAL, nyújtott átlagon felüli teljesítményt.

KTE-Duna Aszfalt – Naturtex-SZTE-Szedeák 83-78 (21-19, 19-16, 19-20, 24-23)

Az edzőváltáson átesett paksiak a DEAC ellen szerezték meg a két bajnoki pontot. Döntőnek bizonyult a második negyed, melyet 9 ponttal nyert meg a hazai együttes, s ezt a különbséget a találkozó végéig meg is tartották. Az ASE győzelmében oroszlánrészt vállalt a Trajkovski-Ewans-Jevtovics trió. Ők hárman összesen 56 pontot (21, 18, 17) termeltek. A vendégeknél Ivosev 17, Boriszov 16, míg Dugat 14 pontig jutott. Jevtovics és Trajkovszki 25-25 VAL-lal zárt, míg a vendégeknél Boriszov és Ivosev is 20 VAL-ig jutott.

Atomerőmű SE – DEAC 85-76 (28-27, 24-15, 13-13, 20-21)

Körmenden a Falco szerepelt, s a szombathelyiek az első, 10 ponttal elveszített negyedet követően alaposan megnehezítették vendéglátóik dolgát. Végig szoros volt az eredmény, de vendégeknek nem sikerült a fordítás. A körmendiek Price (23 pont, 30 VAL) és McNeal (16 pont, 30 VAL) vezetésével szerezték meg a győzelmet. A szombathelyieknél hiába remekelt Váradi Benedek (19 pont, 32 VAL), a két pont Körmenden maradt.

EGIS Körmend – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 92-88 (31-21, 18-23, 23-26, 20-18)

A forduló meglepetése Kaposváron született, ahol a sérült Lórántot nélkülöző Alba Fehérvár egy csúnya vereségbe futott bele. A találkozó sorsa már az első félidőben eldőlt, hiszen 20 percnyi játék után 22 ponttal vezettek a hazaiak. A szétesetten játszó Albának csak momentumai voltak a találkozón, melyet ilyen arányban is megérdemelten nyert meg a bajnokságot gyengén kezdő kaposvári csapat. A házigazdáknál öten, a vendégeknél csak hárman tudtak legalább 10 pontot szerezni. A kaposváriaknál Sheperd 27 VAL-ja volt a legjobb teljesítmény, míg a fehérváriaknál egyedül a 24 VAL-ig jutó Filipovity Marko játéka érdemel dicséretet.

Kaposvári KK – Alba Fehérvár 89-67 (24-12, 29-19, 14-10, 22-26)

Szolnokon a pécsiek vendégeskedtek, s három negyeden át tartották is a lépést a címvédővel. A negyedik tíz percben viszont az Olaj teljesen felőrölte a pécsi ellenállást, s végül 29 ponttal nyerte meg a mérkőzést. A szolnokiak közül Vojvoda (20 pont) és Benke Szilárd (18 pont) 30 VAL-ig jutott, míg a pécsieknél 22 VAL-lal Taylor volt a legjobb.

Szolnoki Olaj KK – PVSK-VEOLIA 104-75 (22-19, 21-21, 27-20, 34-15)

A Sopron hazai pályán makulátlan mérleggel (4 győzelemmel) várta a zalaegerszegieket. Ez a találkozó sem igazán a védekezésről szólt, hiszen a csapatok szórták a pontokat. A ZTE szinte végig vezetve vette el a soproniak hazai veretlenségét. A házigadák csak megközelíteni tudták időnként ellenfelüket, de a fordításra nem volt esélyük. A soproniaknál Warner (25 pont) és Lemar (33 pont) 36, illetve 38 VAL-ja sem volt elég a sikerhez, mag a másik oldalon Ware 35 ponttal és 39-es VAL-lal a forduló MVP-je lett.

Sopron KC – Zalakerámia-ZTE KK 93-99 (21-25, 25-31, 25-23, 22-20)