Nem a legjobb előjelekkel utazott csapatunk az alapszakasz 24. fordulójában Szombathelyre. Coleman után Alekszandrov is a sérültek listájára került, s így esélyeink minimálisra csappantak. Célunk a tisztes helytállás lehetett a Falco oroszlánbarlangjában.

Ha egy bajnokságban a harmadik a negyedikhez utazik, akkor rangadóról illik beszélni. Ami egyben azt is jelenti, hogy mindkét csapatnak győzelmi esélyei vannak a találkozón. Amikor viszont az egyik gárdából két alapember hiányzik – főleg, ha kosárlabdáról van szó -, akkor bizony megváltoznak az erőviszonyok. Márpedig a hetekre kiesett Coleman mellett Alekszandrov sem állt Nikola Lazics rendelkezésére a szombathelyiek ellen, s a találkozó második félidejében már a csapatkapitány Cseh Gyuri is csak a kispadról figyelte a többieket. Ő hátsérülés miatt nem lehetett ott a második kétszer tíz percben a többiek között.

No, és ahogy az lenni szokott. Amikor ezer sebből vérzünk, akkor fordul felének a legnagyobb érdeklődés: éppen ezt a mérkőzésünket közvetítette az M2 sportcsatorna. Mind a kommentátor, mind a szakértő tisztában volt helyzetünkkel, s ennek megfelelően is értékelték a látottakat, illetve csapatunk egész szezonbeli teljesítményét.

A találkozóról – így tartalékosan – nincs sok minden, amit igazán el kellene mondani. A Falco végig vezetve nyert, s bár a harmadik negyedben felzárkóztunk 6 pontra, a záró tíz percet egy 0-10-zel kezdtük, s így alakult ki a 20 pontos vereség. Amely még így is lehetett volna kisebb, ha egy kicsit jobban dobunk, de ez nem a mi napunk volt, így a végén gratulálnunk kellett a szombathelyiek megérdemelt sikeréhez. Mi maradtunk a harmadik, ők a negyedik helyen, s most már biztos, hogy az első négy együttes a középszakaszban a felsőházban játszik majd. Hogy ki lesz az ötödik játszótársuk, az a hátralévő két fordulóba dől majd el.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – JP Auto-Jászberényi KSE 78-58 (22-15, 18-12, 18-18, 20-13)

Falco-Vulcano KC Szombathely: Govens 13/9, Perl 12, Balmazovics -, Bruinsma 19/9, Reddic 6

Csere: Váradi 15/9, Curry 13/3, Tóth -, Bíró -, Hódi –

Vezetődező: Gasper Okorn

JP Auto-JKSE: Pitts 15/3, Rakics 5/3, Brbaklics 9/3, Cseh 6, Pantelics 13/6

Csere: Kerpel-Fronius 4, Czirbus 6, Ruják –

Vezetőedző: Nikola Lazics

A két vezetőedző értékelése a mérkőzésről (forrás: bb1.hu):

Gasper Okorn, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vezetőedzője: Ahogy a meccs előtt is mondtam, a Jászberény idei teljesítménye nem egy pillanatnyi meglepetés, ez a realitás. Ezt bizonyították ma este is. Igaz, hogy végül hússzal kikaptak, de két meghatározó játékosuk nélkül játszottak. Ez viszont nem volt előny számunkra, mert elég álmos meccset játszottunk, és nem ébredtünk fel. Egy ritmusban játszottuk végig, ami nem a mi ritmusunk volt. Mindkét csapat ott van a felsőházat jelentő top ötben, a középszakasz már teljesen más történet lesz. Meglátjuk, igyekszünk ott még jobbak lenni.

Nikola Lazics, a JP Auto-Jászberényi KSE vezetőedzője: Gratulálok a Falcónak a győzelemhez, abszolút megérdemelte, ez nem kérdés. Végig vezetett, jobb volt, az első félidőben tizenkét támadó lepattanót szerzett, ez túl nagy előny volt. Ez volt számunkra a legnagyobb probléma, túl sok második-harmadik esélyt adtunk nekik, nagyon nehéz így játszani. Ettől függetlenül sem mondhatom azt, hogy elégedetlen vagyok, mert nagyon sok problémánk van, a mérkőzés közben Cseh Gyuri is megsérült, kevesen vagyunk. Hetvennyolc pontot dobott a Falco otthon, ez nem túl sok, viszont a mi ötvennyolcunk az kevés. Szinte semmit nem dobtunk be kintről, a huszonnégy százalékos triplamutató elég gyenge. Kicsit több percet kaptak most azok a játékosok, akik eddig nem játszottak, megpróbáljuk rendbe hozni a sérültjeinket, hiszen amikor komplettek vagyunk, ebben a szezonban megmutattuk mindenkinek, hogy bárki ellen fel tudjuk venni a versenyt. Sok sikert kívánok a Falcónak!