Karácsonyra a szombathelyiek elleni győzelmet kapta csapatunk szurkolótábora, s a fiúk jóvoltából az óévet is egy nagyszerű sikerrel zártuk. A Kaposvár elleni győzelem az alapszakasz felénél számunkra a 4. helyet jelenti, s azt, hogy ott leszünk a Magyar Kupa 8-as döntőjében.

Azt hiszem, hogy kevesen fogadtak volna a szezon előtt arra, hogy az alapszakasz felét a 4. helyen zárja csapatunk. A fiúk azonban nem foglalkoztak az esélyekkel, csak tették a dolgukat és nyolc győzelem, öt vereséggel zárták az alapszakasz első felét. Ez pedig számunkra jelenleg a negyedik helyet jelenti, s azt is, hogy ott leszünk a Magyar Kupa 8-as döntőjében. Nagyszerű fél év, melynek méltó zárása volt a december 30-án, a Bercsényi játékcsarnokban lejátszott évzáró mérkőzésünk a Kaposvár ellen.

Azt tudtuk, hogy a somogyiak sok gonddal-bajjal küszködnek, s csak három idegenlégióssal érkeznek hozzán. A 3győzelem, 9 vereség, amit az első 12 fordulóban elértek nem igazán méltó a kaposvári kosárlabda hagyományokhoz, s ebben a kiegyenlített magyar bajnokságban csak az alsóházhoz elegendő. Mindkét együttes számára nagyon fontos volt ez a találkozó, s az előjelek mind a mieink mellett szóltak. Sokszor azonban a kötelező győzelem megszerzése a legnehezebb, ám most szerencsére nem sokáig kellett izgulnunk.

Bár a találkozót a vendége kezdték jobban (0-7), s Nikola Lazicsnak már a negyedik perc elején időt kellett kérni (2-12), a folytatásra „felébredtek” a mieink is. Előbb sikerült egyenlítenünk, majd a negyed végén a vezetést is átvettük. Igaz, Ubillával nem nagyon tudtunk mit kezdeni, ő volt a kaposváriak vezére (22-21). A második tíz percben azután már nem volt különösebb gondunk. Csapatunk egyre jobban játszott és növelte előnyét. A nagyszünetre már 12 pontra nőtt a különbség a csapatok között (50-38). A félidei statisztikából pedig az is kiderült, hogy a két irányító, Pitts és Ubilla külön csatáját a mi fiunk nyerte az első félidőben. Pitts minden dobása célba ért, míg Ubilla egyetlen dobását hibázta el. Mindketten nagyszerűen játszottak.

A találkozó sorsa a harmadik negyed elején dőlt el végleg. Egy 11-0-s rohanással kezdtünk, s volt már 30 pont is az előnyünk. Szebbnél-szebb kosarakar szereztünk, s bár elsőre a Pitts – Coleman duónak nem sikerült az alley oop, később kétszer is megcsinálták azt. Természetesen nem kis taps fogadta a bravúrkosarakat. A negyed végén 77-49 állt az eredményjelzőn, s csak az volt a kérdés, hogy a végén milyen különbség lesz a két csapat között.

A záró játékrészben már mindenki pályára lépett nálunk, s a kaposváriaknál is több fiatal magyar kapott szerepet. A vendégek nem adták fel, s faragtak is hátrányukból, de ezúttal nem volt esélyük Jászberényben. Csapatunk hozta a kötelezőt, s a találkozó végén kezdődhetett a megérdemelt ünneplés. Ezúttal nem csak a kaposváriak elleni győzelmet, hanem a szezon idei részében elért eredményt is ünnepelhette együtt csapatunk és szurkolótábora. Bravúros félszezon volt, amely során nagyon magasra helyezte a lécet maga számár az együttes, s bizony nem lesz könnyű ezt a szintet tartani a folytatásban. Többek között ezt emelte ki a találkozót követően Nikola Lazics is, aki gratulált játékosai idei teljesítményéhez.

JP Auto-Jászberényi KSE – Kaposvári KK 91–70 (22–21, 28–13, 27–15, 14–21)

JP Auto-JKSE: Pitts 20/6, Rakics 4, Coleman 21, Alekszandrov 13/6, Pantelics 14/3. Csere: Kerpel-Fronius 5/3, Czirbus 10, Cseh 2, Brbaklics 2, Fekete -, Szigedi -.

Kaposvári KK: Ubilla 21/12 Johnson 9/3, Markovics 13, Hendlein 6, Spica 4. Csere: Halász 8/3, Baki 2, Bogdán 7/6, Hock -.

A 13. forduló további eredményei:

DEAC – PVSK-VEOLIA 74-58 (25-13, 14-13, 22-13, 13-19)

SERCO-TF-BP – Szolnoki Olaj KK 72-86 (22-18, 20-28, 7-25, 23-15)

Atomerőmű SE – KTE-Duna Aszfalt 81-75 (28-16, 20-7, 16-23, 17-29)

Naturtex-SZTE-Szedeák – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 77-85 (23-21, 18-24, 25-12, 11-28)

Zalakerámia ZTE KK – EGIS-Körmend 83-94 (26-17, 19-25, 17-23, 21-29)

Sopron KC – Alba Fehérvár 70-80 (24-28, 14-12, 12-24, 20-16)