JKSE Kosársuli: 2 győzelem a Kenguru Kupa legutóbbi hétvégéjén

Szintén Október 28-án, ugyancsak Kecskeméten került megrendezésre az Országos Kenguru Kupa első fordulója, ahol a JKSE Kosársuli másik U11-es együttesének volt jelenése.

Baráth Géza tanítványaira két mérkőzés várt ezen a napon.

Az első összecsapáson ifjú tehetségeink ellenfele a Hernádi Kosárlabda Alapítvány volt, amely találkozót nagyszerűen kezdtünk, 10 percet követően pedig 12 egységgel léptünk el ellenfelünktől (20-8).

Az újabb etapban aztán tovább növeltük előnyünket, ezáltal a félidőben 35-17-re vezettünk a hernádiak ellen.

Lendületes, jó játékunk a harmadik periódusban is folytatódott, ahol jó akciókkal immáron 52-23-ra húztunk el vetélytársunktól a befejező szakasz előtt.

A negyedik intervallum sem hozott változást a játék képének tekintetében, a mieink ezt a szakaszt is megnyerték, végül pedig 66-30 arányú győzelemnek örülhettek a lefújás után.

JKSE Kosársuli – Hernádi Kosárlabda Alapítvány 66-30
(20-8, 15-9, 17-6, 14-7)
Kecskemét, Corvin Mátyás Általános Iskola

JKSE Kosársuli: Hamar B. 20, Hőgye I. 19, Nagy G. 18, Botos-Németh B. 4, Miszlai B. 2, Peredi A. 1, Bátor H. 1, Varga L. 1, Pesti A. -, Lipták L. -.

A második találkozón kosarasainknak a Nagykőrösi Sólymok gárdájával kellett összemérniük erejüket.

Ez az ütközet is remekül indult számunkra, mivel együttesünk az első periódusban 6 ponttal tudott meglógni a nagykőrösiektől (8-14).

A második 10 percben aztán még nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a mieink, akik 19 egységet hozzátéve addigi vezetésükhöz, egészen 13-38-ra alakították az állást a szünetre.

A harmadik negyedben ugyanakkor a Pest megyeiek kaptak erőre, amelynek következtében 15 pontra csökkent a különbség a felek között az utolsó etap előtt (32-47).

A 4. szakaszban ellenben nagyon elkaptuk a fonalat, és pompás támadásokkal tovább sikerült hizlalnunk előnyünket, ennek köszönhetően pedig 34-64-re nyertük meg a mérkőzést.

Nagykőrösi Sólymok – JKSE Kosársuli 34-64
(8-14, 5-24,19-9, 2-17)

JKSE Kosársuli: Hamar B. 28, Hőgye I. 15, Botos-Németh B. 6, Nagy G. 4, Varga L. 4, Miszlai B. 3, Peredi A. 2, Pesti A. 1, Lipták L. 1, Bátor H. -.