Kadett csapatunknak sokba került az elrontott harmadik negyed

Még november 30-án, Nagykőrösön a Fiú Regionális Kadett bajnokság újabb fordulójában lépett pályára a Lehel Kosársuli.

A mérkőzést mindkét csapat nagy lendülettel kezdte, ugyanakkor a szoros küzdelemben 10 percet követően a mieink álltak jobban a vendéglátókkal szemben (15-17).

A folytatásban aztán 1 egységet faragott hátrányán a hazai gárda, ám ezzel együtt is a félidőben 30-31-re vezetett Józsa Miklós edző együttese.

A harmadik játékrészben aztán nagyon elkapták a fonalat a hazaiak, akik előbb utolértek minket, majd kétszámjegyűre növelték előnyüket a befejező szakasz előtt (58-45).

Ahol mindent megtettek a jászberényi fiúk, azonban csak 4 egységet tudtak ledolgozni hátrányukból, így végül 71-62 arányú vereséget szenvedtek a találkozó végén.

Nagykőrösi Sólymok – Lehel Kosársuli 71-62
(15-17, 15-14, 28-14, 13-17)
Nagykőrös

Legjobb dobók: Kovács V. 29/6, Szalkai D. 12, Rideg D. 9/3, Pataki M. 5, Lékó K. 3, Baráth K. 2, Túri B. 2.
Edző: Józsa Miklós

Szögi Ádám, edző így értékelte a mérkőzést: „Az első 2. negyedben azt a játékot játszottuk, amit az elején elterveztünk a fiúkkal. A 3. negyedben történt több perces védekezésbeli rövidzárlatunknak köszönhetően a nagykőrösi csapat előnyre tett szert, amit a mérkőzés végéig megtudott őrizni.”