A Zsíros Tibor Férfi K&H Magyar Kupa elődöntőjében nem sikerült az újabb bravúr csapatunknak. A Körmend legyőzése után a Falco már megálljt parancsolt a mieinknek, akik így szombaton a harmadik helyért mérkőzhetnek majd.

Már az első percekben egyértelműen látszott, hogy a mieinket sokkal jobban megviselte az előző napi, Körmend elleni találkozó, mint a szombathelyieket a Paks elleni mérkőzés. A játék minden elemében jobbak, gyorsabbak voltak a Falco játékosai, és zsinórban 13 pontot szereztek, míg a mieink egyet sem. Nikola Lazics időkéréssel próbálta felrázni Rakicsékat, de ez csak arra volt elég, hogy a negyed végéig már csak 3 ponttal nőtt a különbség a csapatok között (31-15). A második negyed már sokkal kiegyenlítettebb játékot hozott, de nem sikerült csökkentenünk a különbséget, s így 16 pontos Falco előnnyel tértek pihenőre a csapatok (51-35).

A nagyszünet után gyorsan kiderült, hogy ezen a napon nincs esélyünk a szombathelyiek ellen, akik uralták a játékot és biztosan őrizték, sőt növelték is előnyüket (71-48). A mieink becsülettel küzdöttek, de ezen a napon már nem sikerült az újabb bravúr. A Falco megérdemelten jutott a fináléba, míg Czirbusék szombaton délután a harmadik helyért játszhatnak majd (96-70). A legnagyobb különbség a két csapat között a lepattanózásban 40-21-re nyerte a Falco -, valamint a sikeres 3 pontosokban volt: 12-5 a Falco javára.

Csapatunk veresége ellenére nem kell búsulnunk, hiszen már így is minden korábbi eredményt felülírva szerepelnek Pantelicsék a Magyar Kupában. A kisdöntőben pedig a harmadik hely megszerzése számunkra maga lenne a Mennyország. Legyen így.

Falco KC Szombathely – JP Auto-JKSE 96-70 (31-15, 20-20, 20-13, 25-22)

Falco KC Szombathely: Govens 10/6, Váradi 6/3, Bíró 3/3, Bruinsma 16/6, Reddic 11

Csere: Curry 13/3, Balmazovics 18/15, Perl 13, Tóth 6, Hódi -, Körmendi -.

Vezetőedző: Gasper Okorn

JP Auto-JKSE : Pitts 19/6, Rakics 2, Coleman 26/6, Alekszandrov 4, Pantelics 3

Csere: Czirbus 8, Kerpel-Fronius 5/3, Cseh -, Brbaklics 2, Ruják -.

Vezetőedző: Nikola Lazics

A nap második elődöntőjében a sérülésekkel sújtott címvédő Szolnoki Olaj KK ellenfele a DEAC volt. A debreceniek a mieinkhez hasonlóan messze az elvárások fölött szerepelnek a kupában, de a Szolnok már nekik is nagy falat volt. Ez pedig azt jelenti, hogy megismétlődik a tavalyi döntő, míg a harmadik helyért a mieink a DEAC-cal mérkőznek majd.

Szolnoki Olaj KK – DEAC 97-79 (23-22, 32-12, 15-32, 27-13)