Megyei csapatunk jó játékkal győzött hazai pályán

Csütörtökön este Jászberényben fogadta a Tiszakécske VSE együttesét a Lehel Kosársuli gárdája a Megyei Bajnokság újabb fordulójában.

7-0-ás jászberényi rohanással indult a mérkőzés (7-0), amit Sánta révén tudtak megszakítani a vendégek a második percben (7-1). Ezután 10 pont fölé tornázta csapatunk a különbséget (14-3), majd a játékrész 6. percében már 23-8-ra vezettünk. Ehhez az előnyhöz az első etap végéig még 2 egységet tettünk hozzá, ennek köszönhetően 30-13-ról jöhetett a folytatás.

Ahol továbbra is jó ritmusban játszottak a mieink, 5 perc elteltével pedig több, mint 20 ponttal jártak a tiszakécskeiek előtt (38-17). Később aztán sikerült tovább növelnünk előnyünket, így a félidőben 50-25-ös jászberényi vezetést mutatott az eredményjelző.

A harmadik 10 percben sem változott a játék képe, Józsa Miklós edző tanítványai ebben a negyedben is jól fejezték be akcióikat, ezáltal a negyed derekán már 39 egység volt a felek között (68-29). Ez a differencia a következő percekben 46 pontra hízott, 82-36-nál következhetett ezzel a befejező szakasz.

Amely az előző három felvonáshoz képest szorosabb játékot hozott, azonban kosarasaink ezt a periódust is megnyerték 6 egységgel, így végül 103-51 arányú győzelmet arattak az összecsapás végén.

Lehel Kosársuli – Tiszakécske VSE 103-51
(30-13,20-12,32-11,21-15)
Jászberény

Jászberény: Répási R. 22/12, Kraxner K. 18/3, Vas-Teplán M. 17/12, Novák Á. 12, Kovács V. 10, Szőke P. 9/3, Horváth B. 7, Csesznyik M. 4, Madarász D. 4.

József Miklós gárdája ezzel jelenleg 13 mérkőzésből hatot megnyerve és hetet elveszítve, 6. helyen áll a 9 csapatos megyei pontvadászatban.