A Felnőtt Megyei Bajnokság legutóbbi fordulójában hazai pályán fogadta a Lehel Kosársuli a BGK-SZEK gárdáját a tegnapi napon.

A mérkőzés elején a mieink nagyon jó ritmust fogtak és pompás akciókkal kétszámjegyű előnyt építettek ki ellenfelükkel szemben 10 perc után (19-7).

Csapatunk az újabb intervallumban sem adott alább lendületéből és nagyszerű támadás befejezésekkel újabb 10 pontot hozzátéve addigi vezetéséhez 44-22-re alakította az állást a szünetre.

A harmadik játékrész ugyanakkor nagy csatát hozott, ám ebben a periódusban is a jászberényi fiúk voltak a jobbak, ezáltal 67-42-nél jöhetett az utolsó felvonás.

Ahol aztán a vendégek kaptak erőre és faragtak 14 egységet hátrányukból, ám ezzel együtt is 85-74 arányú Lehel Kosársuli győzelem született a lefújást követően.

Lehel Kosársuli – BGK-SZEK 85-74
(19-7, 25-15, 23-20, 18-32)
Jászberény

Lehel Kosársuli: Nyíri D. 20, Szőke S. 13, Mondi R. 9, Szabó M. 9, Vas-Teplán M. 8, Kovács Á. 8, Répási R. 7, Kaszás M. 6, Bogdán B. 3, Kaszás O. 2, Kövér Á. -, Szalkai D. -.

Harkai Hunor edző így értékelte a mérkőzést:”Gratulálok a BGK-SZEK csapatának, akik nagyon jól helytálltak. A következő mérkőzéseken nagyobb koncentrációval kell játszanunk támadásban, mivel sok hibát vétettünk és szeretnénk felpörögni a junior TOP 16 küzdelmeire!