Szerdán este a Megyei Felnőtt bajnokság keretein belül a megyeszékhelyen lépett pályára a Lehel Kosársuli a Szolnoki MÁV SE U20-as együttese ellen.

A mérkőzés első negyede kevés pontot hozott, ugyanakkor a mieink 8 egységgel jobbak tudtak lenni ebben a játékrészben a Tisza-partiaknál, ily módon 8-14-re vezettek a második etap előtt.

A folytatásban aztán nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a jászberényi fiúk és nagyszerű akciókkal tovább növelték előnyüket, ezáltal a szünetben már 18 pont volt a különbség felek között (19-37).

A félidőt követő periódusban nagy adok-kapok vette kezdetét, amiből kosarasaink jöttek ki jobban, ennek köszönhetően három negyed után 38-62 volt az állás.

A befejező szakaszra is megmaradt jó játékunk, ahol újfent sikerült csapatunknak előnyét növelnie, így végül a mérkőzés 45-88 arányú Lehel Kosársuli győzelemmel ért véget.

Szolnoki MÁV SE U20 – Lehel Kosársuli 45-88
(8-14, 11-23, 19-25, 7-26)
Szolnok

Lehel Kosársuli: Kovács V. 28, Szabó M. 24., Mondi R. 20, Nyíri D. 5, Szalkai D. 4, Ikládi R. 3, Bogdán B. 2, Kövér Á. 2.

Harkai Hunor edző így értékelte a mérkőzést:”Kombinált csapattal álltunk ki, mivel több játékost pihentettünk a junior rájátszás miatt. Minden játékos jól élt a lehetőségével.