Nagy csatában kapott ki U20-as csapatunk Kecskeméten

Lo Elhadji Malick együttese a mai napon Kecskeméten a felnőtt mérkőzés előtt lépett pályára.

Az összecsapás első negyede viszonylag kevés pontot hozott, 10 percet követően azonban minimális hátrányban voltak a mieink (15-13).

A nagy küzdelem az újabb felvonásra is megmaradt, de a házigazdák végül is 1 ponttal jobbak tudtak lenni nálunk ebben a játékrészben, ezáltal a félidőben egy triplányi különbség volt a felek között (36-33).

A harmadik szakaszban ugyanakkor eggyel nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak Lo Elhadji Malick játékosai és 4 egységgel megnyerve ezt a részt a vezetést is átvették a befejező ciklus előtt (53-54).

Az utolsó periódus elején gyorsan visszavették az előnyt a hazaiak (55-54), együttesünk pedig ezt követően végig ott lohol a kecskemétiek nyakán, olyannyira, hogy a 35. percben is még mindig csak egy kosárnyi differenciát mutatott az eredményjelző (63-62). A következő percekben is folytatódott a nagy csata, ellenben Vas-Teplán dobása számunkra a legjobbkor landolt a pályaválasztók gyűrűjében a 37. percben (66-67). A végjáték aztán a lila-fehéreknek sikerült jobban, ennek köszönhetően 75-67 arányú KTE-Duna Aszfalt győzelemmel ért véget a mérkőzés.

KTE-Duna Aszfalt U20 – JP Auto-JKSE U20 75-67
(15-13, 21-20, 17-21, 22-13)
Kecskemét

Jászberény: Szabó M. 18/12 , Mondi R. 16, Kovács Á. 8/3, Vas-Teplán M. 7/3, Novák Á. 7, Szigedi B. 5, Szőke S. 4, Csesznyik M. 2, Beszteri D. -.