Szerdán koraeste megkezdődött a középszakasz az NB I A-csoportos felnőtt férfi kosárlabdabajnokságban. Csapatunk a hazai pályán szinte verhetetlen Falco otthonába látogatott és a papírformának megfelelően vereséget szenvedett. A vereségnél is nagyobb baj, hogy a játékvezetők már a második negyed közepén Djordje Pantelicset kiállították, aki így a szombati, Körmend elleni találkozón nem léphet pályára.

A Szolnok elleni nagyszerű hazai győzelmet követően a Falco otthonában kezdte meg a középházi pontvadászatot csapatunk az NB I. A-csoportjában. Kilátásaink nem voltak túlságosan jók, hiszen a szombathelyiek az alapszakaszbeli hazai találkozójukat és a Magyar Kupa elődöntőt is biztosan nyerték ellenünk, pedig akkor még Orlando Coleman is Nikola Lazics rendelkezésére állt. Amerikai dobóhátvédünk már hetek óta sérült, s nélküle a tisztes helytállás lehet a mieink célja az egyik legjobb magyar csapat ellen idegenben.

Az első negyedben meglehetősen komótosan kezdtek a csapatok. Azonnal a hazaiak vették kézbe a játék irányítását és a játékrész közepén 10-2-re vezettek. Míg a házigazdák jól dobtak, addig a mieink labdái rendre lepattantak a gyűrűről. A Falco 10 percnyi játék után 20-9-re vezetett. A második negyed első hat pontját mi szereztük, de egy időkérést követően rendezte sorait a szombathelyi alakulat, s visszaállt a „világ” rendje. Ismét 10 pont volt a különbség a csapatok között (31-21). A negyed közepén rövid időn belül két játékvezetői ítélet is súlyosan érintett bennünket. Előbb sportszerűtlen hibát ítéltek Djordje Pantelics ellen, majd szándékosnak minősítették a következő szabálytalanságát és kiállították centerünket. Ezzel pedig végleg elszállt minden esélyünk egy szorosabb eredmény elérésére. Ráadásul ez azt is jelentette, hogy szombaton a Körmend ellen Pantelics nem is léphet pályára. Finoman fogalmazva is érdekes játékvezetői ítéletek voltak… Egyébként az első félidőben a hazaiak nagyszerűen dobták a triplákat (7/15) és ez 19 pontos előnyt jelentett számukra 20 percnyi játék után. Jelentős volt a különbség a büntetők számában is (12/16 illetve 3/3), s a lepattanózásban is a hazaiak voltak a jobbak (13-11).

A második félidőben sem változott különösebben a helyzet. Igaz, ekkor már nem céloztak olyan jól távolról a szombathelyiek, ám a kétpontos próbálkozásaik egyre sikeresebb voltak. Nálunk sajnos sok volt a pontatlanság a játékban (20 eladott labda), s ezt a hazaiak kíméletlenül kihasználták. A találkozó végére 31 pontra nőtt a Falco előnye, s a házigazdák biztosan húzták be az újabb két pontot. A szombathelyieknél négyen is 10 pont fölé kerültek (Balmazovics 21/15, Bruinsma 14/3, Govens 12/6, Curry 10/3), míg nálunk Pitts (18/9) és Kerpel-Fronius Balázs (10/6) ért el kétszámjegyű eredményt.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – JP Auto-Jászberényi KSE 91-60 (20-9, 31-23, 20-15, 20-13)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Govens 12/6, Váradi 9, Balmazovics 21/15, Bruinsma 14/3, Reddic 8

Csere: Tóth 6, Curry 10/3, Perl 5, Bíró 3/3, Hódi 3/3, Körmendi –

Vezetődező: Gasper Okorn

JP Auto -JKSE: Pitts 18/3, Rakics 6, Brbaklics 2, Alekszandrov 8/6, Pantelics 9

Csere: Czirbus 2, Kerpel-Fronius 10/6, Cseh 2, Fekete 3/3

Vezetőedző: Nikola Lazics

A felsőház másik szerdai mérkőzésén a Szolnoki Olaj KK a PVSK-VEOLIA csapatát fogadta. A hazaik helyzetét tovább nehezítette, hogy Vojvoda Dávid is megsérült, s ő sem állt Dragan Alekszics rendelkezésére. Ennek ellenére az első félidőben egyértelműen az Olaj uralta a játékot a borzalmasan dobó pécsiekkel szemben (37-20). A harmadik negyedben a Pécs még a vezetést is átvette egy rövid időre, majd ismét jött egy mélypont a vendégek játékában, s ez már megpecsételte a sorsukat. Az ezer sebből vérző bajnok behúzta a középszakasz első hazai mérkőzését.

Szolnoki Olaj KK – PVSK-VEOLIA 71-66 (22-9, 15-11, 17-27, 17-19)

5. PVSK-VEOLIA 14 gy 13 v

Az Egis Körmend egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Középház

Az első fordulójában a Kecskemét volt szabadnapos. Az Atomerőmű biztosan verte a zalaegerszegieket, akik az utolsó negyedben már csak kozmetikázni tudták az eredményt. Debrecenben pedig meglepetésre a soproniak nyertek, s ezzel szinte teljesen kiegyenlítődött a mezőny a középházban.

Atomerőmű SE – Zalakerámia ZTE KK 100-686 (30-19, 25-25, 33-15, 12-27)

DEAC – Sopron KC 81-91 (20-23, 22-30, 23-14, 16-24)