Országos Gyermek Bajnokság: 1 győzelem, 1 vereség a Lehel Kosársuli elmúlt heti mérlege

December 8-án Kecskeméten rendezték az Országos Gyermek Bajnokság legutóbbi fordulóját, ahol a Lehel Kosársuli két mérkőzésen is pályára lépett.

Elsőre az FTSI Fiú gárdájával kellett szembenéznie Treba-Kovács János együttesének.

A találkozó első negyedében több jó akcióval meglógott tőlünk ellenfelünk, amelynek következtében 10 perc elteltével kétszámjegyű különbség alakult ki a felek között (4-18).

Az újabb etapban igyekeztünk zárkózni, ám vetélytársunk lendületes jó játéka a folytatásban is megmaradt, ezáltal a félidőben már 25 egységnyi hátrányban voltak a mieink (14-39).

A következő játékrészben sem változott a játék képe, ezt a periódust is az FTSI gárdájának sikerült megnyernie, aminek köszönhetően a befejező szakasz előtt 23-55 volt az állás.

Az utolsó ciklusban is mindent megtettek Treba-Kovács János edző kosarasai, de nem tudtak csökkenteni a különbségen, így 26-60 arányú vereséget szenvedtek.

Lehel Kosársuli – FTSI Fiú 26-60
(4-18, 10-21, 9-16, 3-5)
Kecskemét

Lehel Kosársuli: Halaj V. 9, Horti B. 4, Gasztonyi V. 3, Csányi Zs. 3, Búzás B. 2, Balázs H. 2, Lengyel T. 1, Lékó Zs. 1, Nagy Zs. 1, Gubis M., Tóth L. -, -, Czékmán K. -.

A második összecsapáson a Pityke Leány együttese ellen javíthattak ifjú tehetségeink.

Ahol már a mérkőzés eleje nagy küzdelmet hozott, de az első ciklust követően a mieink álltak jobban 1 egységgel (14-15).

A második intervallumban aztán nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt csapatunk és 7 ponttal megnyerve ezt a részt 20-28-ra húzott el a Pityke együttesétől a szünetre.

A harmadik negyedben ugyanakkor ellenfelünk kapott erőre és nagyszerű támadás befejezésekkel 39-42-re zárkózott fel az utolsó periódus előtt.

Amely játékrészben szerencsére mi fújtunk riadót és koncentrált jó játékot bemutatva, tovább növelve előnyünket 46-61-re nyertük meg a mérkőzést.

Pityke Leány -Lehel Kosársuli 46-61
(14-15, 6-13, 19-14, 7-19)
Kecskemét

Lehel Kosársuli: Horti B. 17, Gasztonyi V. 11, Búzás B. 8, Halaj V. 7, Lékó Zs. 7, Tóth L. 5, Balázs H. 2, Csányi Zs. 2, Gubis M. 1, Lengyel T. 1, Nagy Zs. -, Czékmán K. -.

Treba-Kovács János edző így értékelte a két mérkőzést: „Mind a két mérkőzésnél becsületesen végig küzdött a csapat. Külön említésre méltó a kemény védekezésünk és a sikeres 1:1 elleni betöréseink is. Jó, hogy két hasznos mérkőzéssel tudtuk zárni az évet.