Szolnokon győzött Kadett csapatunk

Még január 15-én a Fiú Regionális Kadett Bajnokság legutóbbi fordulójában Szolnokon lépett pályára a Lehel Kosársuli Kadett csapata.

Az összecsapás első negyedében nem tudtak egymástól ellépni a felek, így 10 perc után 15-15-ről következhetett a második etap.

Amelyben a jászberényi fiúk kaptak erőre és remek játékkal 12 egységnyi előnyt alakítottak ki a szünetre (25-37).

A harmadik szakasz aztán az első periódushoz hasonló nagy csatát hozott, azonban ezt a részt is együttesünk tudta megnyerni minimális különbséggel, így az utolsó felvonás előtt 39-52-nél nézhettek egymás szemébe a csapatok.

A befejező intervallumban a mieink még nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak és további 7 pontot tettek hozzá addigi vezetésükhöz, így végül 50-70 arányban nyerték meg a mérkőzést, ezzel a győzelemmel pedig a második helyen végeztek ifjú kosarasaink a csoportjukban.

Szolnoki KA – Lehel Kosársuli 50-70
(15-15, 10-22, 14-15, 11-18)
Szolnok

Legjobb dobók: Kovács V. 29/3, Szalkai D. 11, Rideg D. 8, Túri B. 6, Szigedi Á. 4, Kaszás O. 4, Benke L. 4, Pataki M. 4.
Edző: Józsa Miklós.

Szögi Ádám edző így értékelte a mérkőzést:”Kiegyenlített első negyed után sikerült kézbe vennünk a játék irányítását és tetemes előnyre szert tenni a második játékrészben, amit a mérkőzés végéig meg tudtunk tartani.