U14/A-s csapatunk remek győzelmet aratott hazai pályán

2018.03.12-én, a Megyei Serdülő Bajnokság újabb játéknapján hazai pályán fogadta a Lehel Kosársuli U14/A-s együttese a Mezőtúri DSE gárdáját.

Az összecsapás 4 mezőtúri ponttal vette kezdetét (0-4), ám a mieinknek a 3. percre sikerült egyenlíteniük (4-4). Ezután felváltva vezettek a felek, majd 7-6 után egy jó akciót követően először tudtunk 3 egységgel vezetni a mérkőzésen (9-6). A következő percekben aztán Gulyás László együttese kapott erőre, és a 8. percben már újfent a Mezőtúri DSE együttesénél volt az előny (11-12). Szerencsére a negyed vége ugyanakkor nekünk sikerült jobban, ennek köszönhetően pedig 17-13-ról jöhetett a folytatás.

A második 10 percben aztán nagyon elkaptuk a fonalat és 3 perc elteltével 23-13-ra alakítottuk az állást. Lendületünk a későbbiekben is megmaradt, olyannyira, hogy a szünetig egészen 37-18-ig húztunk el ellenfelünktől.

A harmadik játékrészben sem változott a játék képe, csapatunk továbbra is remek védekezéssel és támadásokkal tudott növelni előnyén, ezáltal a 25. percben már 52-23-ra húztunk el a szintén Jász-Nagykun-Szolnok megyei vetélytársunktól. A szakasz végére aztán a differencia 32 egységre hízott a felek között, ily módon 68-26-os jászberényi vezetésnél nézhettek egymás szemébe a csapatok az utolsó felvonásban.

Amely etap az előzőekhez hasonló játékot hozott, a mieink ebben a negyedben is jó ritmusban játszottak, így ezt a negyedet is megnyerve, végül 94-37 arányú győzelmet arattak a találkozó végén.

LEHEL KOSÁRSULI – MEZŐTÚRI DSE 94-37
(17-13, 20-5, 32-8, 25-11)
Jászberény

Jászberény: Lékó K. 18, Pataki M. 15/9, Göblyös B. 14/6, Farkas M. 13/3, Pernyész B. 11/3, Benke L. 8, Fridvalszki S. 4, Gulyás D. 4, Tóth M. 2, Tóth B. 2, Baráth K. 3/3.