U20-as csapatunk kiélezett mérkőzésen szenvedett vereséget

U20

Lo Elhadji Malick kosarasai a felnőtt mérkőzés előtt léptek pályára Zalaegerszegen a mai napon.

Már az összecsapás első negyedében nagy küzdelmet láthattak a kilátogató szurkolók, azonban ez a periódus a vendéglátóknak sikerült jobban, ezáltal 10 perc után 5 egységnyi hátrányban volt U20-as csapatunk (21-16).

A folytatásban együttesünk igyekezett csökkenteni a különbségen, és többször is utolérte a hazaiakat, akiknek ellenben mindenre volt válaszuk, így összességében 2 egységgel tudtuk megnyerni ezt a periódust, amelynek következtében
a félidőben 3 ponttal jártak előttünk a zalaegerszegiek (38-35).

A harmadik etapban újfent ellenfelünk nyomába eredtünk, olyannyira, hogy 39-37 után Szabó triplájával már mi álltunk jobban a 21. percben (39-40). Ezután felváltva volt az előny a két gárdánál, mégis Szigedi, Lőrincz és Szabó vezérletével 45-50-re alakítottuk az állást a 26. percre. A házigazdák ugyanakkor nem adták fel, előbb gyorsan egalizáltak (50-50), majd egy jó büntetővel a vezetést is átvették (51-50), ám a továbbiakban Kovács, valamint Novák a számunkra legjobbkor talált be (51-55). A játékrész utolsó percei nem a mi szánk íze szerint alakultak, a pályaválasztók nagyon elkapták a fonalat és újra megfordították az állást a befejező szakasz előtt (60-57).

A negyedik felvonást egy 9-0-ás rohanással indították a Zala megyeiek, amit Kraxner büntetőjével szakítottunk meg (69-58). A következő percekben nagy felzárkózásba kezdett Lo Elhadji Malick legénysége, olyannyira, hogy Szabó remek távolijával egyenlíteni is tudtak a jászberényi fiúk a 38. percben (73-73). A kiélezett végjáték első 60 másodpercében is egymás nyakán loholt a két gárda, de ezzel együtt is 76-75-nél kezdődött meg a végső 1 perc. Amelyben az első jó találatot a hazaiak szerezték meg büntetőből (77-75), majd a mieinknek maradt ki egy dobása, amely után már csak a faultolás maradt számunkra. A zalaegerszegiek nem hibáztak a büntetővonalról és léptek el ezzel csapatunktól 4 ponttal (79-75). Lo Elhadji Malick edző még időt kért, azonban Szigedi hármasa kimaradt, majd egy újabb faultot követően a két büntetőjéből egyet értékesítő zalaegerszegi Novák által alakult ki a 80-75 arányú ZTE győzelem.

Zalakerámia ZTE KK U20 – JP Auto-JKSE U20 80-75
(16-21, 17-19, 22-22, 20-18)
Zalaegerszeg

Jászberény: Szabó 20/18, Novák 16, Kovács 15/3, Szigedi 11, Mondi 8, Lőrincz 3/3, Kraxner 2.