U20-as győzelem a zalaegerszegiek ellen!

Lo Elhadji Malick csapata a felnőtt mérkőzés előtt lépett pályára a mai napon.

Az összecsapás első perceiben felváltva vezettek felek, majd a Zala megyeiek ragadták magukhoz a kezdeményezést, csakhogy a mieink nem hagyták, hogy leszakadjanak ellenfelüktől, ezáltal 5 perc elteltével minimális különbség volt az együttesek között (10-11). A következő percekben 5 egységet szereztek kosarasaink (15-11), de a zalaegerszegiek válaszként egy triplával feleltek, ennek köszönhetően pedig 15-14 volt az állás a 7. percben. A negyed végére riadót fújtak a vendégek és jó támadás befejezésekkel vették vissza a vezetést, így 19-22-ről jöhetett az újabb etap.

Amelynek elején vetélytársunk 19-24-re lógott meg tőlünk, ám Mondi révén egy 9-2-es rohanást repesztettünk, amivel már mi álltunk jobban a 14. percben (28-26).  Ezt követően felváltva volt az előny a csapatoknál, majd 33-33 után ismét a jászberényi fiúk produkáltak egy 7-0-ás futást, amelynek következtében 7 ponttal vezettünk a 18. percre (40-33). A szünetig hátralévő időben aztán nagy adok-kapok vette kezdetét, mégis a félidőben ezzel együtt is 49-45-ös jászsági előnyt mutatott az eredményjelző.

A harmadik 10 percben továbbra is egymás nyomában loholt a két gárda, viszont csapatunk remek akciókat bemutatva 13 pontra hizlalta a differenciát a negyed derekára (63-50). A ZTE fiataljai persze nem adták el és a játékrész végére egyetlen triplányira faragták hátrányukat (69-66).

Az utolsó periódusban 5 perc elteltével 81-72-re lógtunk meg a zalaegerszegiektől, majd a vendégek kapcsoltak nagyobb sebességi fokozatba és zárkóztak fel 81-78-ra. Ekkor azonban Szigedi, Novák, valamint Szabó által kétszámjegyűre tornáztuk a különbséget (89-78), de ennek ellenére a 39. percre így is 89-84-re közelítettek meg minket a Zala megyeiek. A kiélezett végjátékban ugyanakkor a mieink koncentráltan játszottak, aminek eredményeképpen 92-78 arányban nyerték meg a mérkőzést!

JP AUTO-JKSE U20 – ZALAKERÁMIA ZTE KK U20 92-78
(19-22, 30-23, 20-21, 23-21)
Jászberény

Jászberény: Novák Á. 27/3, Mondi R. 23/9, Szabó M. 14/3, Lőrincz M. 13/6, Szigedi B. 11/9, Csesznyik M. 4, Babucs N. -.