U20: vereség a paksiak ellen

Lo Elhadji Malick csapata a mai napon Pakson a felnőtt mérkőzés előtt lépett pályára.

Az összecsapás első 4 percéig fej-fej mellett haladtak a felek (6-6), majd a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést és léptek el tőlünk 12-8-ra a 7. percre. Ezt követően Szigedi hármasával kapaszkodtunk vissza 1 pontra (12-11), ám a szakasz utolsó jó kosarát a paksiak szerezték, ezáltal 14-11-nél indulhatott a következő ciklus.

Amely periódus elején riadót fújtak a piros-kékek és több jó támadással 21-12-re növelték előnyüket. Együttesünk ekkor Vas-Teplán 3 egységével jött közelebb (21-15),
azonban a Tolna megyeiek újra erőre kaptak és 28-19-re alakították az állást a 17. percre. Ezután Lo Elhadji Malick gárdája Vas-Teplán, valamint Mondi találatával igyekezett zárkózni (30-26), de a játékrész végére a vendéglátók 5 pontra tornázták fel a különbséget (33-28).

A harmadik felvonásban még nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak az atomvárosiak, akik 3 perc elteltével már 41-30-ra vezettek. A folytatásban Mondi jó távolijával voltunk újra 10 ponton belül (41-33), mégis a továbbiakban a paksiak kapták el nagyon a fonalat és húztak el kosarasainktól az utolsó rész előtt (56-37).

A befejező intervallumban 5 percet követően 22 egység volt a differencia a két csapat között (62-40), a mieink próbáltak csökkenteni hátrányukon, ellenben a hazaiaknak rendre minden akciónkra volt válaszuk, így végül 71-49 arányú piros-kék győzelem született a találkozó végén.

Atomerőmű SE U20 – JP Auto-JKSE U20 71-49
(14-11, 19-17, 23-9, 15-12)
Paks

Jászberény: Mondi R. 14/6, Novák Á. 10, Vas-Teplán M. 9, Szigedi B. 6/3, Kaszás M. 6, Szőke S. 2, Kovács Á. 2, Répási R. -, Andó B. -, Beszteri D. -, Babucs N. -, Szabó M. -.